Беларуская лакалізацыя знаходзіцца ў стадыі развіцця. Будзем ўдзячныя любой дапамозе ў яе напаўненні і перакладах з іншых моў.

Лаврентій Микола Васильович Базилевський d. 1747

Зьвесткі зь Радавод

Запіс:337722
Jump to: navigation, search
Род Базилевські
Пол мужчына
Поўнае імя
ад нараджэння
Лаврентій Микола Васильович Базилевський
Бацькі

Василь Онисимович Рудолобий Базилевський Василенко [Василенки] d. 1709

Падзеі

нараджэнне дзіцяці: Іван Лаврентійович Базилевський [Базилевські]

нараджэнне дзіцяці: Федір Миколайович Лаврентійович Базилевський [Базилевські] d. 1760?

1747 смерць:

Нататкі

Справа в тому, що дід Федора Миколайовича Базилевського – Василь Онисійович Рудолобий був рядовим обозним у обозі Миргородського полку, куди входили і Турбаївці . Рудолобий – це козацьке прізвисько. Після одного вдалого походу на Очаків, козаки відбили перський караван з багатими товарами і золотом. Здобич – самоцвіти, золото, зброю, шовки погрузили на обоз, та й поїхали додому. Дома , при поділі здобичі, виявилося що з обозу зникло золото. Підозра зразу впала на Рудолобого, але козаки не змогли нічого довести.

Тільки після цього випадку Рудолобий почав скуповувати землю, худобу і всіляко багатіти. Для свого сина – Миколи здобув звання козацького сотника. Микола ж не схотів брати прізвище від свого батька – Василенко, і став пи сати себе на польський лад – Базилевський. Справа в тому, що в козаків на той час не було постійних прізвищ. Були прізвиська у Січі –Сіроштан,Перебийніс, Рудолобий, Сивокінь, Біловус та інші, а прізвища брали по батькові. Наприклад Микола син Василя, - Василенко, а Федір син Миколи Василенка був уже Федір Миколаєнко. Це вносило неабияку плутанину в козацькі компути. Часто і прізвиська козацькі , від батька до сина передавалися.

Тож козаки добре знали хто такі Базилевські і на які гроші вони вибилися у пани. Жителі села бачили себе вільними козаками – потомками козаків, а Базилевських потомками злодія обозного.На той час пани Базилевські крім Турбаїв володіли селами Очеретувате, Кринки, Зубані, Остап`є, Битягівщина, Вергуни,Дубові Гряди. Сини Федора - Іван і Степан навчались в університеті в Прусії. В Турбаях був побудований палац Базилевських, а в Остап`ї церква, і на горі палац.


Бліжэйшыя продкі і нашчадкі

Дзяды
Дзяды
Бацькі
Бацькі
 
== 3 ==
== 3 ==
Дзеці
Дзеці
Унукі
Андрей Фёдорович Базилевский
нараджэнне: 1754, Российская империя
прафесія: чиновник - коллежский асессор
шлюб: Анна Михайловна Евреинова (Базилевская)
смерць: 1803, Российская империя
Іван Федорович Базилевський
нараджэнне: 1739
смерць: чэрвеня 1789
Федір Федорович Базилевський
нараджэнне: 1744
смерць: > 1803
Унукі

праекты
На іншых мовах