Беларуская лакалізацыя знаходзіцца ў стадыі развіцця. Будзем ўдзячныя любой дапамозе ў яе напаўненні і перакладах з іншых моў. |
Павло Андрійович Шостак
Зьвесткі зь Радавод
Род | Шостаки |
Пол | мужчына |
Поўнае імя ад нараджэння | Павло Андрійович Шостак |
Падзеі
нараджэнне дзіцяці: ♂ N. Павлович Шостак [Шостаки]
шлюб: ♀ Александра Ивановна Огранович (Шостак) [Ограновичи] b. 1792?
Нататкі
Близько 1828 році ця невелика маєтність прейшла до дочки Івана Михайловича Ограновича - Олександри Іванівни, дружини капітан-командера Шостака Павла Андрійовича. В 1838 році в сповідальній відомості Миколаївської церкви села Кулажтнець вперше записана сама Олександра Іванівна, віком 42 роки, вдова. Після смерті чоловіка вона приїхала в свій хутір Сліпорід (Пологівський) і стала тут жити. В простонародді цей хутір стали називати Шосточчиним хутором. А потім в офіційних документах записували: хутір Пологівський, а в матеріалах переписів 1900-1926 роках записано: Пологи. Розповідь про господарку цього хутора Олександру Іванівну приведемо із нарису "Эпизод из жизни Т.Г.Шевченко", написаний власником Велико-Кручанської маєтності, істориком Миколою Володимировичем Стороженком.
В "Описах Київського намісництва 1781 - 1787 роках" цей хутір названий Пологівським (ця місцевість, мабуть, через рельєф назтвалась Пологами). В 1795 році Максим Максимович Щербак (онук Андрія Степановича) продав хутір Пологівський разом з орною і сінокосною землею і з людьми за 6 тисяч крб. дружині підпоручика Івана Михайловича Ограновича-Корнієвича - Єлизаветі Йосипівні. Ограновичі-Корнієвичі прийшли в Лубенський полк із Прилуцького козацького полку. В другій половині 17 століття родоначальник Лубенських і Пирятинських Ограновичів Корній Григорович одружився на дочці багатого чоловіка - "арендаря Лубенського" Івана Кулябки і переїхав із Прилук в Лубни. Його син Григорій Корнійович одружився на дочці Лубенського полковника Леонтія Свічки. Поріднившись з багатими і поважними людьми, Ограновичі стали займати високі пости в полкових і сотенних урядах, швидко заволоділи багатьма земельними угіддями на Лубенщині та Пирятинщині. Близько 1828 році ця невелика маєтність прейшла до дочки Івана Михайловича Ограновича - Олександри Іванівни, дружини капітан-командера Шостака Павла Андрійовича. В 1838 році в сповідальній відомості Миколаївської церкви села Кулажтнець вперше записана сама Олександра Іванівна, віком 42 роки, вдова. Після смерті чоловіка вона приїхала в свій хутір Сліпорід (Пологівський) і стала тут жити. В простонародді цей хутір стали називати Шосточчиним хутором. А потім в офіційних документах записували: хутір Пологівський, а в матеріалах переписів 1900-1926 роках записано: Пологи. Розповідь про господарку цього хутора Олександру Іванівну приведемо із нарису "Эпизод из жизни Т.Г.Шевченко", написаний власником Велико-Кручанської маєтності, істориком Миколою Володимировичем Стороженком.
http://grebinkiv.narod.ru/Grebinka_5.htm
Бліжэйшыя продкі і нашчадкі