Беларуская лакалізацыя знаходзіцца ў стадыі развіцця. Будзем ўдзячныя любой дапамозе ў яе напаўненні і перакладах з іншых моў.

Eleazar Kierdej d. > 1377

Зьвесткі зь Радавод

Запіс:1164869
Jump to: navigation, search
Род Kierdejowie
Пол мужчына
Поўнае імя
ад нараджэння
Eleazar Kierdej

Падзеі

> 1377 смерць:

Нататкі

Кирдей Олізар гербу Кердея (пом. після 1377) — руський волинський шляхтич, урядник, королівський комісар при розмежуванні володінь Литви із князівством Мазовецьким (1358 р.).

Як подає "Енциклопедичний словник" Брокгауза і Єфрона, рід Велигорських "походить від Олізара Кирдея, який був комісаром при розмежуванні Литви із князівством Мазовецьким (1358 р.). Син його Денис від володіння маєтком Велъгора на Волині прийняв прізвище Велъгорсъкий". У "Польській енциклопедії шляхетській" (том VI, с. 306) зазначено: "Кирдей, Кирдейовичі, тотожні з Мильськими, гербу Кирдея, 1377; родина татарська на Русі і на Поділлі. Нобілітація Кирдеєві надана Людвіком Андегавенським, королем польським і угорським". "Гербівник родин шляхетських Королівства Польського", виданий у 1853 році у Варшаві, на 25 сторінці першого тому подає: Родина шляхетська Вієльгорських осіла здавна в колишньому воєводстві Волинському". М. Теодорович у своєму "Історико-статистичному описі церков і приходів Волинської єпархії" (том 2, 1890 р., с. 705) пише, що "якийсь татарин Кирдей..., прийнявши римо-католицьку віру, одержав від короля пустопорожню землю над р. Горинем в нинішньому Острозькому повіті, а також і в інших місцях. Тут він заснував поселення — Вільгір, Богурин, Гощу, Шпанів, Старий Мильськ та ін. Він мав декілька синів і кожному з них дав по одному селу, і звідси пішли — Вільгорські, Богуринські, Гойські, Чапличі-Шпанівські, Гольшанські і Мильські Кирдеєвичі..."

Такъ и въ настоящее время, панъ Олизаръ Кирдей съ женою своею, выполняя свои угрозы и злоумышленія, незнаю, самъ ли отъ себя, или по совѣту.


Бліжэйшыя продкі і нашчадкі

 
== 1 ==
Eleazar Kierdej
смерць: > 1377
== 1 ==

праекты
На іншых мовах