Беларуская лакалізацыя знаходзіцца ў стадыі развіцця. Будзем ўдзячныя любой дапамозе ў яе напаўненні і перакладах з іншых моў. |
Іван Іасонович Білінський b. 16 сакавіка 1842 d. 29 снежня 1916
Зьвесткі зь Радавод
Род | Білінські |
Пол | мужчына |
Поўнае імя ад нараджэння | Іван Іасонович Білінський |
Бацькі
♂ Іасон Васильович Білінський [Білінські] b. 22 красавіка 1809 d. 25 красавіка 1885 ♀ Марія Дмитрівна [?] b. 1804? |
Падзеі
16 сакавіка 1842 нараджэнне: Нехайки, Пирятинський повіт, Полтавська губернія, Російська імперія
нараджэнне дзіцяці: ♂ Георгий Иванович Билинский [Билинские]
нараджэнне дзіцяці: ♂ Костянтин Іванович Білінський [Білінські]
нараджэнне дзіцяці: ♀ Євгенія Іванівна Білінська [Білінські]
нараджэнне дзіцяці: ♀ Лідія Іванівна Білінська [Білінські]
нараджэнне дзіцяці: ♂ Андрей Иванович Билинский [Билинские]
нараджэнне дзіцяці: ♂ Иван Иванович Билинский [Билинские]
шлюб: ♀ Марія Костянтинівна Устимович (Білінська) [Устимовичі]
1865 пасвячэнне: священник
4 лістапада 1882 нараджэнне дзіцяці: Драбів, Золотоніський уїзд, Полтавська губернія, Російська імперія, ♂ Михайло Іванович Білінський (Білинський) [Білінські] b. 4 лістапада 1882 d. 17 лістапада 1921
29 снежня 1916 смерць: Одеса, Російська імперія
Нататкі
Білинський, Іван Іасонович (бл. 1842, с. Нехайки Пирятинського пов. – 29.12.1915/11.01.1916, Одеса) – священнослужитель.
Закінчив Полтавську духовну семінарію. У 1865–1912 – священик Михайлівської церкви м-ка Драбів Золотоніського пов. Влаштував у м-ку Драбів муровану церкву-школу в честь Серафима Саровського, сприяв побудові нових церковних будівель у с.с. Миколаївка, Львівка, Бойкова Слобідка, Безбородьківський хуторах Жорнокльови, Михалівка, Олімпіадівка, Деркачівка. Похов. у Драбові.
Нагороджений орденом св. Анни 3 ст. (1900).
Народився близько 1842 р.; в 1900-1912 рр. - священик Архістратиго-Михайлівської церкви м-ка Драбів Золотоніського повіту; в сані 1865 р.; орден Св.Анни 3 ст. - 1900 р.
Батько М.І. Білінського – Іван Іасонович, народився близько 1842 р.; в сані священика з 1865 р.; служив священиком Архістратиго-Михайлівської церкви м-ка Драбів Золотоніського повіту, де, очевидно, й народився Михайло Іванович (що мав ще старших братів – Івана, Андрія, Георгія).
Також єпископ Полтавський і Переяславський задовольнив ще одне прохання К. Устимовича, звільнивши його з посади наставника драбівського училища. Це прохання священик мотивував тим, що більше 20 років він був наставником цього училища, а з обранням на посаду благочинного Золотоніського повіту уже не може приділяти достатньої уваги заняттям в училищі. Втім, К. Устимович підготував собі гідну заміну, рекомендувавши призначити на посаду наставника драбівського приходського училища другого священика Михайлівської церкви Іоанна Білінського, який служив у ній більше 40 років.
Очевидно, Іоанн Іоасонович Білінський був наставником драбівського приходського училища до 1872 року, коли воно було реорганізоване у двохкласне земське народне училище. Пізніше на його базі було відкрито міністерське училище 1-го розряду, до чого, мабуть, доклав руку колишній власник Драбова князь Анатолій Барятинський, який мешкав у Санк-Петербурзі. Чи бував князь Барятинський у Драбові, не відомо, але те, що він опікувалися тут справами народної освіти, залишається фактом. Саме за його сприяння у 1846 році у Драбові було відкрито “низшее” народне училище, яке, до речі, було одним з перших подібних училищ в Золотоніському повіті.
Але Іоанн Білінський не залишав своєї освітньої діяльності і пізніше. У короткому огляді шкіл Золотоніського повіту за 1882/83 роки, складеному земською управою, знаходимо дані, що на цей час він був законоучителем драбівського міністерського училища. Тоді в ньому навчалося 84 хлопчики і 5 дівчаток, а громадським опікуном училища був селянин Дмитро Бєлих. Навпроти нього представники земської комісії залишили дуже промовистий запис: “очень усерден и добросовестен”.
Висловлюю припущення: якщо батьком міністра УНР дійсно був Білінський Іван Іасонович і він був священником у Драбові лише у 1900-1912 роках, то майбутній український державний діяч міг народитися і в Нехайках (метричної книги досі ж не виявлено). Як, очевидно, і його батько, що міг бути там також священником в таких роках: бл. 1865 (дата його висвячення) або 1885 (помер його батько).
Бліжэйшыя продкі і нашчадкі
смерць: 28 лютага 1893, Золотоноша, Пирятинский уезд, Полтавская губерния, Российская империя
шлюб: ♂ Митрофан Галактіонович Адамович , Пирятинський уїзд, Полтавська губернія, Російська імперія
шлюб: ♀ Евгения Георгиевна Рафаловская